Smartfon to dobrodziejstwo czy uzależnienie? Jak zmieniają się relacje w cyfrowym społeczeństwie? Czy możliwe jest jeszcze pozostawanie „offline” w pokoleniu nazywanym pokoleniem „always on”? – te pytania i odpowiedzi padły na konferencji Nałogowe korzystanie z telefonów komórkowych przez młodzież. Fonoholizm w świetle najnowszych badań, która odbyła się w ostrołęckim wydziale MSCDN.

Prelegentem spotkania był dr Maciej Dębski, wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego oraz prezes Fundacji Dbam o Mój Z@sięg, który przybliżył nauczycielom wyniki badań prowadzonych na temat nałogowego korzystania z telefonów komórkowych przez młodzież. Przedstawił także rekomendacje z raportu odnoszącego się do eksperymentu społecznego „Poz@ siecią”, polegającego na rezygnacji przez młodych ludzi z wszelkich urządzeń elektronicznych w okresie trzech dni. Nie zabrakło również pomysłów dotyczących radzenia sobie z przywiązaniem do telefonu komórkowego. 

Po wykładzie doktor Dębski poprowadził seminarium dla pedagogów i psychologów szkolnych. 

Temat spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród zgromadzonych nauczycieli. Organizatorem przedsięwzięcia był Paweł Łaszkiewicz, konsultant MSCDN Wydział w Ostrołęce.

 

Zdjęcia z konferencji dostępne tutaj

00-236 Warszawa, ul. Świętojerska 9, tel. 22 536 60 00, faks 22 536 60 01