• Konkursy przedmiotowe
  Konkursy przedmiotowe

  Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie w roku szkolnym 2018/2019 organizatorem trzynastu konkursów przedmiotowych: język polski, historia, biologia, chemia, fizyka, geografia, wiedza o społeczeństwie, matematyka, język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski, język hiszpański.

  Czytaj więcej...
 • Meritum
  Meritum

  Kwartalnik MERITUM jest redagowany przez zespół nauczycieli konsultantów Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z pracownikami Ośœrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów.

  W każdym numerze prezentujemy wyniki badań, najnowsze metody i techniki nauczania, ciekawe projekty edukacyjne i innowacyjne rozwiązania.

  Czytaj więcej...
 • Brak sieci - piąty jeździec Apokalipsy?
  Brak sieci - piąty jeździec Apokalipsy?

  Uwaga! Drugie szkolenie w projekcie "Brak sieci - piąty jeździec Apokalipsy?" odbędzie się 22 listopada 2018 r. w godz. 15.00-19.00 w Liceum Ogólnokształcącym im. Wł. Jagiełły w Płocku.

  Warsztaty poprowadzi Paweł Łaszkiewicz, specjalista ds. pomocy pscyhologiczno-pedagogicznej w MSCDN Wydział w Ostrołęce.

  Czytaj więcej...
 • Akademia Ciekawej Historii
  Akademia Ciekawej Historii

  Ile wiemy o historii skarbów zaginionych 350 lat temu i wypraw, które latami ich poszukiwały? Polskę i Szwecję łączyła w XVII w. dynastia Wazów, ale tylko Szwecji ich panowanie przyniosło spektakularny rozwój. Skala grabieży sowieckiej i niemieckiej w trakcie II wojny światowej była nieporównywalnie mniejsza niż „dokonania” Szwedów w czasie Potopu. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Akademii Ciekawej Historii.

  Czytaj więcej...
 • Jubileusz MERITUM!
  Jubileusz MERITUM!

  Ależ ten czas leci! 50numer naszego Kwartalnika już czeka na naszych Czytelników! A w nim same perełki - pieczołowicie wybrane, najciekawsze, najbardziej aktualne artykuły, które pojawiły się w naszym magazynie w ciągu ostatnich 12 lat. Zapraszamy do lektury!

  Czytaj więcej...
A A A