• V Kongres Edukacja i Rozwój
  V Kongres Edukacja i Rozwój

  Już po raz piąty zapraszamy do wzięcia udziału w jednym z najważniejszych wydarzeń oświatowych tej jesieni: Kongresie Edukacja i Rozwój, który w dniach 18-19 października odbędzie się w Warszawie. Dlaczego warto wziąć w nim udział?

  Czytaj więcej...
 • Konkursy przedmiotowe
  Konkursy przedmiotowe

  Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie w roku szkolnym 2018/2019 organizatorem trzynastu konkursów przedmiotowych: język polski, historia, biologia, chemia, fizyka, geografia, wiedza o społeczeństwie, matematyka, język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski, język hiszpański.

  Czytaj więcej...
 • Meritum
  Meritum

  Kwartalnik MERITUM jest redagowany przez zespół nauczycieli konsultantów Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z pracownikami Ośœrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów.

  W każdym numerze prezentujemy wyniki badań, najnowsze metody i techniki nauczania, ciekawe projekty edukacyjne i innowacyjne rozwiązania.

  Czytaj więcej...
 • Dzień Edukacji Narodowej
  Dzień Edukacji Narodowej

  Szanowni Nauczyciele, Pedagodzy i Wychowawcy!
  Koleżanki i Koledzy!

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy na Wasze ręce wyrazy uznania i głębokiego szacunku.
  Serdecznie gratulujemy odnoszonych przez Was sukcesów. Życzymy satysfakcji z własnego rozwoju zawodowego oraz z osiągnięć Waszych uczniów
  i wychowanków.

A A A

 

Szanowni Państwo,
Nauczyciele wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej i świetlic szkolnych

Zapraszamy na kurs doskonalący

Zabawy muzyczno – ruchowe w pracy z dzieckiem we wczesnej edukacji –
różne formy ekspresji muzycznej

 

Celem szkolenia jest zwrócenie uwagi na potrzebę i konieczność prowadzenia w sposób odpowiedni i przemyślany zajęć muzyczno- ruchowych oraz pokazanie wielu możliwości stymulowania rozwoju psychofizycznego dziecka. Na bazie aktualnej literatury naukowej oraz praktycznych doświadczeń zawodowych prowadzącego poznacie Państwo sposoby integracji grupy poprzez taniec i śpiew, aktywizowania dzieci w zabawach twórczych i odtwórczych. Piosenki i śpiewanki dla dzieci, pląsy, muzyka do słuchania oraz zabawy muzyczne będą podczas zajęć typowymi formami ekspresji muzycznej) do uzyskania oczekiwanych kompetencji w omawianym zakresie problematyki.


W ramach szkolenia każdy uczestnik otrzymuje autorski skrypt warsztatowy w wersji papierowej (nuty, teksty) + płytę CD oraz dostęp do multimedialnych materiałów uzupełniających na stronie internetowej.


Program szkolenia:
• Piosenki, tańce i pląsy w kręgu;
• Zabawy rytmiczne z wykorzystaniem rekwizytów.

Liczba godz.: 8

Termin: 20.10.2018 r. (godz. 9.00- 16.00)

Miejsce: MSCDN Warszawa, ul. Świętojerska 9 , sala 16 aula A, parter.
Koszt: 90,00 zł.
Prowadzący:

Piotr Kaja – dyplomowany nauczyciel muzyki, edukator/trener, kompozytor, aranżer i muzyk. Autor i współautor podręczników szkolnych, książek metodyczno-repertuarowych, śpiewników. Twórca ponad sześćdziesięciu tytułów opracowań muzycznych. Prowadzi wykłady i warsztaty metodyczne, na konferencjach i szkoleniach dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej na terenie całej Polski.


Zgłoszenia należy przesyłać wyłącznie w formie elektronicznej [Zapisz się] 
Po skompletowaniu grupy chętnych uczestników, otrzymają Państwo informację o warunkach zakwalifikowania na szkolenie.

Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant:
Marzena Dżuman
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. l , tel. 22 536-60-91 w godz. 9.00 – 14.00