W siedleckim kalendarzu imprez oświatowych stałą pozycją jest konkurs piosenki gospel w języku angielskim. W tegorocznej, siódmej już edycji, do grona organizatorów - I LO im. B. Prusa w Siedlcach oraz Publicznego Gimnazjum nr 1 im. KEN w Siedlcach - dołączyło MSCDN Wydział w Siedlcach. 

Konkurs ma na celu propagowanie języka angielskiego oraz nurtu muzyki gospel wraz z wartościami, jakie on reprezentuje. Jest to również doskonała szansa, aby wykazać się swoimi talentami wokalnymi, muzycznymi oraz scenicznymi.

Zakres konkursowych piosenek obejmuje starszy typ gospel, praise and worship, soul, pop, rock, jazz, blues oraz R&B. Uczniowie występują indywidualnie bądź w grupach w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne. 

Jury złożone z muzyków i anglistów zwraca uwagę na odpowiednio dobrany zakres tematyczny oraz właściwe słownictwo.

Konkurs przebiega w dwóch etapach.

* ETAP I – przesłuchania odbyły się 15 marca br. w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Siedlcach.

Aulę, w której zwykle goszczą nauczyciele, wypełnili tym razem uczniowie i energetyczna pozytywna atmosfera muzyki gospel.

 

* ETAP II – koncert finałowy z udziałem publiczności w Centrum Kultury i Sztuki na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce, podczas którego 10 kwietnia br. zostaną wyłonieni laureaci.

 

 

00-236 Warszawa, ul. Świętojerska 9, tel. 22 536 60 00, faks 22 536 60 01